Бохум и Байерн играят при 0:6 в мач от 3-ия кръг на

...

НА ЖИВО: Бохум - Байерн 0:6, Гамбоа порази собствената си врата

Бохум и Байерн играят при 0:6 в мач от 3-ия кръг на Бундеслигата. Срещата се излъчва онлайн по DIEMA SPORT. На уеб страницата Gong.bg ще проследим най-интересното от дуела. Лирой Сане откри резултата в 4-ата минута. В 25-ата минута Матайс де Лихт удвои, а в 33-ата минута Кингсли Коман вкара за 0:3. Садио Мане вкара четвърти гол в 42-ата минута, а в 60-ата минута вкара от дузпа.

Байерн стартира вихрено срещата и поведе още в 4-ата минута. Баварците проведоха многоходова офанзива. Сане получи топката, след което комбинира с Мюлер, а той от своя страна откри Мане отляво. Сенегалският нападател пусна към оставения непокрит Сане, който с мощен шут от към 10 метра матира Рийман. Малко по-късно Зимон Цолер се озова на стрелкова позоция, само че Де Лихт с основна интервенция съумя да блокира топката. Добрата игра на баварците продължи и в 9-ата минута Сане насочи нов рисков удар, само че този път Рийман съумя да се намеси и избави.

В 25-ата минута гостите удвоиха задатъка си. Кимих центриране от корнер на далечната греда, Рийман излезе неразчетено, а Матайс де Лихт надскочи бранител и прати топката в опразнената врата за 0:2, като това беше дебютен гол в формален мач за новото попълнение на баварците.

В 33-ата минута резултатът стана типичен. Кристиан Гамбоя не съумя да почисти топката след центриране на Кимих. Кълбото се озова в Мюлер, който опита удар, само че Рийман се намеси. Кълбото стигна до Коман, а той нямаше проблем да вкара на празна врата.

В 40-ата минута Байерн заби четвърти гол, който беше анулиран. Кимих потърси Коман с пас от дълбочина. Французинът от отскубна от отбраната и с глава пусна към Мане, а топката срещна гредата, след което и тялото на Мане, с цел да се оплете в мрежата. След намесата на ВАР обаче попадението беше анулирано поради игра с ръка на сенегалеца.

Две минути по-късно нямаше какво да спре Мане. Коман проби отляво и откри Мане в наказателното поле. Африканецът финтира Янко и с удар в близкия ъгъл матира Рийман.

В 56-ата минута Байерн беше покрай пети гол. Мане изведе Сане самичък против Рийман. Германецът опита да мушне топката сред краката на вратаря на домакините, само че стражът съумя да се оправи, а по-късно бранител почисти.

След час игра баварците получиха дузпа за нарушаване на Янко против Коман. Зад топката застана Мане, който с безмилостен удар вкара за 0:5.

В 68-ата минута гостите стигнаха до шесто попадение. Сане получи страховит извеждащ пас зад защитата на Бохум. В опита си да почисти обаче Гамбоа насочи топката в личната си врата и кълбото се оплете в мрежата за шести път.

Бохум - Байерн 0:6

0:1 Лирой Сане (4)

0:2 Матайс де Лихт (25)

0:3 Кингсли Коман (33)

0:4 Садио Мане (42)

0:5 Садио Мане (60-дузпа)

0:6 Кристиан Гамбоа (68-автогол)

Бохум: 1. Мануел Рийман, 2. Кристиан Гамбоа, 20. Иван Ордец,  30. Доминик Хайнц, 23. Сейди Янко, 11. Такума Асано, 8. Антони Лосила, 7. Кевин Щьогер, 10. Филип Форстер, 33. Филип Хофман, 9. Зимон Цолер.

Треньор: Томас Райс

Байерн: 1. Мануел Нойер, 5. Бенжамен Павар, 2. Дайо Упамекано, 4. Матайс де Лихт, 21. Люка Ернандес, 6. Йозуа Кимих, 18. Марсел Забитцер, 11. Кингсли Коман, 10. Лирой Сане, 25. Томас Мюлер, 17. Садио Мане